GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Krus 3033536
*
nr 303 3536
Krus
med groda, keramik
Utrop:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2004
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: groda keramik kruka krukor krus
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33
*
Krus
nr 303 3536
Krus
med groda, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2004 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: groda keramik kruka krukor krus
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3044 Fat
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, fa..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02 -
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:33